T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ANKARA / YENİMAHALLE - Atatürk Anadolu Lisesi

Haberler

Ekm

Ankara´mızın Başkent Oluşu´nun 93. Yılı, okulumuz konferans salonunda 13 Ekim 2016 Perşembe günü Edebiyat ve Müzik öğretmenlerimizin öğrencilerimiz ile birlikte hazırlamış olduğu  program ile coşkuyla kutlandı. Düzenlenen programda yapılan konuşmalar, okunan şiirler ve  okul müzik grubunun seslendirdiği şarkılar beğeni toplandı. 

Ekm

AAAL OKUL AİLE BİRLİĞİ AĞUSTOS 2016 GELİR-GİDER DURUMU (TL)

Ağu

Tem

Atatürk Anadolu Lisesi Başarılara Doymuyor.2016 yılında okulumuzda LYS´de İlk 100´e 2015 'de olduğu gibi yine 4 öğrencimiz,ilk 1000´e 21 öğrencimiz girerek okulumuzun başarısını devam ettirdi.Öğrencilerimizin okulumuz tarafından açılan destekleme ve yetiştirme kurslarına devam eden öğrenciler olması (sadece okulumuz katkılarıyla) ve bu başarının sağlanması sevincimize sevinç katmıştır.Emeği geçen başta öğretmenlerimiz olmak üzere idareci, hizmetli ve diğer çalışanlarımıza ve Atatürk Anadolu Lisesine inanan, güvenen ve okulunda kalarak başarının mimarı olan öğrencilerimize ve onları yetiştiren değerli velilerimize teşekkür ederiz.Kendileriyle ne kadar övünsek azdır.

Hep birlikte nice başarılara ulaşmak dileğiyle.

                                                                                                                                                                                                                    ATATÜRK ANADOLU LİSESİ

Haz

Atatürk Anadolu Lisesi Başarılara Doymuyor.2016 yılında okulumuzda YGS ´de İlk 100´e 2015 'de olduğu gibi yine beş öğrencimiz girerek başarısını devam ettirdi.Öğrencilerimizin okulumuz tarafından açılan destekleme ve yetiştirme kurslarına devam eden öğrenciler olması (sadece okulumuz katkılarıyla) ve bu başarının sağlanması sevincimize sevinç katmıştır.Emeği geçen başta öğretmenlerimiz olmak üzere idareci, hizmetli ve diğer çalışanlarımıza ve Atatürk Anadolu Lisesine inanan, güvenen ve okulunda kalarak başarının mimarı olan öğrencilerimize ve onları yetiştiren değerli velilerimize teşekkür ederiz.Kendileriyle ne kadar övünsek azdır.

Hep birlikte nice başarılara ulaşmak dileğiyle.

                                                                                                                                                                                                                    ATATÜRK ANADOLU LİSESİ

                                                                                                                                                                                                                            BAKİ GENCER

                                                                                                                                                                                                                            OKUL MÜDÜRÜ

May

May

Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün Düzenlediği 11.Klasik Batı  Müziği Çalgılarıyla Eser Seslendirme Yarışmasında Okulumuz Öğrencilerinden Sezin Yurtcu,Alperen Özergin ve İlker Sezer dereceye girmişlerdir.

Alperen Özergin            Klasik gitarda Ankara 2.si

İlker Sezer                   Keman Ankara 2.si

Sezin Yurtcu                 Yan flüt Ankara 3.sü

May

May

Okulumuz Tarih Öğretmeni Funda Oğuz  rehberliğinde 10 C,10 D,10 E,10 F, ve 10 G sınıfalrı ´´ Osmanlı Tarihi Proje Günleri´´ kapsamında bize Osmanlı tarihini yaşatmıştır.

May

May

Okulumuzda 17 Mayıs 2016 tarihinde ´´15 Mayıs Hava Şhitlerini Anma Haftası´´ sebebiyle hava kuvvetleri komutanlığından davet edilen konuğumuz Yarbay Ceylin Yıldırım´ın katılımları ile slaytlı sunumlar ve video gösterileri eşliğinde bir konferans etkinliği gerçekleştirilmiştir.Komutanlarımızın okul kütüphanemiz için kaynak kitap armağanları olmuştur.

May

Nis

Ankara Atatürk Anadolu Lisesi 23 Nisan Egemenlik ve Çocuk Bayramı okul edebiyat ve müzik öğretmenlerimizin öğrencilerimizle birlikte hazırlamış oldukları program eşliğinde coşkuyla kutlanmıştır.

Nis

Ankara Atatürk Anadolu Lisesi Kutü´l Amare Zaferinin 100.yıl Anma Etkinlikleri kapsamında Hacettepe Üniversitesi (İnkılap Tarihi Bölümü Öğretim Üyesi) Tarih Profesörü Derviş Kılınçkaya okulumuza davet edilerek ´Dünden Bugüne Şehitlerimiz ve Kutü´l Amare´´ konulu bir konferans düzenlenmiştir.´Kut´ül Ammare Zaferi´´ konulu duvar gazetesi hazırlanarak zafere ait fotoğraf sergisi düzenlenmiştir.Kut´ül Ammare Zaferi´nin 100.yıl anısına kitap ayracı yaptırılarak öğrenci, öğretmenlerimiz ve ilçemiz okullarına dağıtılmış, ´Unutulan Zafer -Osmanlı´nın Kut´ül Ammare Zaferi´ isimli belgesel tüm okul öğrencilerimizle birlikte izlenilmiştir.

Nis

Ankara Atatürk Anadolu Lisesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında ´´Dünden Bugüne Fotoğraflarla TBMM´´ konulu fotoğraf sergisi düzenlenmiştir.

Ankara Atatürk Anadolu Lisesi 23 Nisan Egemenlik ve Çocuk Bayramı okul edebiyat ve müzik öğretmenlerimizin öğrencilerimizle birlikte hazırlamış oldukları program eşliğinde coşkuyla kutlanmıştır.