Ankara´mızın Başkent Oluşu´nun 93. Yılı, okulumuz konferans salonunda 13 Ekim 2016 Perşembe günü Edebiyat ve Müzik öğretmenlerimizin öğrencilerimiz ile birlikte hazırlamış olduğu program ile coşkuyla kutlandı. Düzenlenen programda yapılan konuşmalar, okunan şiirler ve okul müzik grubunun seslendirdiği şarkılar beğeni toplandı.
Atatürk Anadolu Lisesi Başarılara Doymuyor.2016 yılında okulumuzda LYS´de İlk 100´e 2015 'de olduğu gibi yine 4 öğrencimiz,ilk 1000´e 21 öğrencimiz girerek okulumuzun başarısını devam ettirdi.Öğrencilerimizin okulumuz tarafından açılan destekleme ve yetiştirme kurslarına devam eden öğrenciler olması (sadece okulumuz katkılarıyla) ve bu başarının sağlanması sevincimize sevinç katmıştır.Emeği geçen başta öğretmenlerimiz olmak üzere idareci, hizmetli ve diğer çalışanlarımıza ve Atatürk Anadolu Lisesine inanan, güvenen ve okulunda kalarak başarının mimarı olan öğrencilerimize ve onları yetiştiren değerli velilerimize teşekkür ederiz.Kendileriyle ne kadar övünsek azdır.
Hep birlikte nice başarılara ulaşmak dileğiyle.
ATATÜRK ANADOLU LİSESİ
Atatürk Anadolu Lisesi Başarılara Doymuyor.2016 yılında okulumuzda YGS ´de İlk 100´e 2015 'de olduğu gibi yine beş öğrencimiz girerek başarısını devam ettirdi.Öğrencilerimizin okulumuz tarafından açılan destekleme ve yetiştirme kurslarına devam eden öğrenciler olması (sadece okulumuz katkılarıyla) ve bu başarının sağlanması sevincimize sevinç katmıştır.Emeği geçen başta öğretmenlerimiz olmak üzere idareci, hizmetli ve diğer çalışanlarımıza ve Atatürk Anadolu Lisesine inanan, güvenen ve okulunda kalarak başarının mimarı olan öğrencilerimize ve onları yetiştiren değerli velilerimize teşekkür ederiz.Kendileriyle ne kadar övünsek azdır.
Hep birlikte nice başarılara ulaşmak dileğiyle.
ATATÜRK ANADOLU LİSESİ
BAKİ GENCER
OKUL MÜDÜRÜ
Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün Düzenlediği 11.Klasik Batı Müziği Çalgılarıyla Eser Seslendirme Yarışmasında Okulumuz Öğrencilerinden Sezin Yurtcu,Alperen Özergin ve İlker Sezer dereceye girmişlerdir.
Alperen Özergin Klasik gitarda Ankara 2.si
İlker Sezer Keman Ankara 2.si
Sezin Yurtcu Yan flüt Ankara 3.sü
May
Okulumuz Tarih Öğretmeni Funda Oğuz rehberliğinde 10 C,10 D,10 E,10 F, ve 10 G sınıfalrı ´´ Osmanlı Tarihi Proje Günleri´´ kapsamında bize Osmanlı tarihini yaşatmıştır.
Okulumuzda 17 Mayıs 2016 tarihinde ´´15 Mayıs Hava Şhitlerini Anma Haftası´´ sebebiyle hava kuvvetleri komutanlığından davet edilen konuğumuz Yarbay Ceylin Yıldırım´ın katılımları ile slaytlı sunumlar ve video gösterileri eşliğinde bir konferans etkinliği gerçekleştirilmiştir.Komutanlarımızın okul kütüphanemiz için kaynak kitap armağanları olmuştur.
Ankara Atatürk Anadolu Lisesi 23 Nisan Egemenlik ve Çocuk Bayramı okul edebiyat ve müzik öğretmenlerimizin öğrencilerimizle birlikte hazırlamış oldukları program eşliğinde coşkuyla kutlanmıştır.
Ankara Atatürk Anadolu Lisesi Kutü´l Amare Zaferinin 100.yıl Anma Etkinlikleri kapsamında Hacettepe Üniversitesi (İnkılap Tarihi Bölümü Öğretim Üyesi) Tarih Profesörü Derviş Kılınçkaya okulumuza davet edilerek ´Dünden Bugüne Şehitlerimiz ve Kutü´l Amare´´ konulu bir konferans düzenlenmiştir.´Kut´ül Ammare Zaferi´´ konulu duvar gazetesi hazırlanarak zafere ait fotoğraf sergisi düzenlenmiştir.Kut´ül Ammare Zaferi´nin 100.yıl anısına kitap ayracı yaptırılarak öğrenci, öğretmenlerimiz ve ilçemiz okullarına dağıtılmış, ´Unutulan Zafer -Osmanlı´nın Kut´ül Ammare Zaferi´ isimli belgesel tüm okul öğrencilerimizle birlikte izlenilmiştir.
Ankara Atatürk Anadolu Lisesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında ´´Dünden Bugüne Fotoğraflarla TBMM´´ konulu fotoğraf sergisi düzenlenmiştir.
Ankara Atatürk Anadolu Lisesi 23 Nisan Egemenlik ve Çocuk Bayramı okul edebiyat ve müzik öğretmenlerimizin öğrencilerimizle birlikte hazırlamış oldukları program eşliğinde coşkuyla kutlanmıştır.