T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ANKARA / YENİMAHALLE - Atatürk Anadolu Lisesi

Haberler

Nis

Okulumuz Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Semra Sevindir ve Müzik Öğretmeni Ali Erdoğan´ın hazırladığı programla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı okulumuzda coşkuyla kutlandı. 

                                                                                                                                   Geleceğine umutla bakmayı hak eden milletler, çocuklarına en çok zaman ayıran milletlerdir.

Haz

Birinci Dünya Savaşı'nda, Osmanlı Ordusu'nun kazandığı son zaferin üzerinden tam 101 yıl geçti.  Okulumuz öğretmen ve öğrencileri tarafından günün önemine ait videolar izletildi. Panolar hazırlandı. 

Nis

Belçika´nın Turnout kentinde yapılan Senkronize Buz Pateni Kempen Trophy yarışmalarında sekronize buz pateni takımı ülkemizi başarı ile temsil ederek, "TEAM AURORA" Türkiye junior  takımı 2. olarak gümüş madalya aldı. Bu takımda yer alan 10/A sınıfı öğrencisi Beril KANTAR´ı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Nis

2016-2017 YGS SINAVINDA İLK YÜZE GİREN OKULUMUZ ÖĞRENCİLERİNDEN BURAK CAN ÖZTÜRK YGS TÜRKİYE 83.SÜ, ESRA BENGÜ AVANER YGS TÜRKİYE 93.SÜ OLMUŞTUR. ÖĞRENCİLERİMİZ SINAVLARA OKULUMUZDA AÇILAN DESTEKLEME VE  YETİŞTİRME KURSLARIMIZ İLE HAZIRLANMIŞLARDIR.ÖĞRENCİLERİMİZ OKUL MÜDÜRÜ BAKİ GENCER TARAFINDAN  ALTIN İLE ÖDÜLLENDİRİLMİŞTİR. YGS SINAVIN DA İLK 500 DE 53 DERECE , 500-1000 ARASI 59 DERECE OLMAK ÜZERE BÜYÜK BAŞARI GÖSTEREN TÜM ÖĞRENCİLERİMİZİ BAŞARILARILARINDAN DOLAYI  KUTLAR,BAŞARI DA EMEĞİ GEÇEN İDARECİ, ÖĞRETMEN VE VELİLERİMİZİ TEBRİK EDERİZ.

Mrt

2016/2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BESLENME DOSTU OKUL PROJESİ KAPSAMINDA OKULUMUZDA 22 MART DÜNYA SU GÜNÜ KUTLANDI. RESİM ÖĞRETMENİMİZ AYŞE FİGEN SAVAŞ VE ÖĞRENCİLERİMİZİN KATKILARIYLA PANO ÇALIŞMASI VE SUYUN İNSAN YAŞAMI ÜZİRENDEKİ ETKİSİ, EKOLOJİK DENGE İÇİN  SUYUN ÖNEMİNE  DEĞENİLMİŞTİR.                              

                    SU GELECEKTİR, AKIP GİDEN GELECEĞİMİZİN ELİNDEN TUTUN....

Mrt

 Çanakkale Zaferi´nin 102. Yıldönümü okulumuzda büyük bir coşkuyla kutlandı. Edebiyat ve müzik öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin katkılarıyla sunuldu.Tören konuşmasını Tarih Öğretmeni Fadıl Atlı yaptı.Program baştan sona teması,görselliği ve ezgileriyle izleyenlerin beğenisini kazandı. Ayrıca Din Kültürü ve Ahl. Bilgisi Öğretmeni Ümmü Umare BULUT´un Her Türk Gencinin Andığı Br Şehit  etkinliği öğretmen ve öğrencilerimizi duygulandırdı. Öğrencilerimizle birlikte Anıtkabir ziyaret edilmiş ve çelenk bırakılmıştır.

Mrt

Ankarada düzenlenen okullar arası genç erkekler atletizm müsabakasında 200 m.- 400 m. branşlarında 9 K sınıfından Yusuf Talha BOZKURT Ankara il 4.´sü olmuştur. Öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Mrt

Okulumuz öğretmen ve öğrencileri tarafından pano çalışması yapılmış ve  çeşitli etkinliklerle kutlanmıştır.

Mrt

12 Mart İstiklal Marşı´nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla okulumuz konferans salonunda tören düzenlendi. Edebiyat ve Müzik öğretmenlerimizin, öğrencilerimizle birlikte hazırladığı program eşliğinde kutlandı.

                                                                                                                                                                 

Mrt

Genç Erkek Basketbol takımımız Aydın´da yapılan bölge müsabakalarında şampiyon olmuştur. Başta M.İlker Keser olmak üzere tüm beden eğitimi öğretmenlerimizi ve takım öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.

Mrt

Okulumuzda LÖSEV tarafından 02/03/2017 tarihinde gerçekleştirilen farkındalık semineri ve açılan el işi hediyelik eşya standı çok büyük ilgi gördü.

Şbt

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ve lise öğrencilerini Türk Edebiyatı eserlerini okumaya teşvik eden ´Anadolu Mektebi Yazar Okumaları´ projesi etkinlikleri kapsamında Eski Bakan Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Sayın Prof. Dr. Sami GÜÇLÜ okulumuzu ziyaret etti. 23 ilde Lise 10´uncu ve 11´inci sınıflardaki gönüllü öğrenci ve öğretmenlerden oluşturulan okuma gruplarıyla uygulanan proje ile ilgili bilgi veren Prof. Dr. Sami Güçlü bunun, 2012 yılında Sakarya'da bir grup öğrenciye bir yazarın bütün kitaplarını okuyarak onu anlamaya dönük bir çalışma başlattığını ve bu projeyi daha sonra Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte 23 ilde 500 öğrenci ile yürütmeye devam ettiklerini anlattı. Seminer sonunda öğrencilerimiz ile özel olarak ilgilenen Prof. Dr. Sami GÜÇLÜ, okulumuzun Z Kütüphanesini de inceledi.

Şbt

 Basketbol turnuvasında Kız ve Erkek takımlarımız Ankara 3.sü olarak üçüncülük kürsüsüne hem kız hem erkek kürsüye çıkan tek okul olmuştur. Takımlarımız Aydın´da yapılacak olan Bölge Turnuvasında Ankara´yı temsil edeceklerdir. Öğrencilerimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Ock

2016-2017 Eğitim Öğretim yılı okulumuz yüzme takımı öğrencileri  Elif ÇÖKLÜ,İlay SABAN, Kayra VURAL,Ecem Nur KÖŞKER,İdil Su KAYA, Başak KILICI, Liseler arası  Ankara dördüncüsü olmuştur. Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Ock

2016-2017  Eğitim Öğretim yılı okulumuz öğrencileri Can Uludoğan, Enes Ahmet Kapucu, Tarık Onur Karataş ve Eren Erbinç Masa Tenisi İl 2. si olup bölgede Ankara ilini temsil etme hakkı kazanmışlardır. Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.