T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ANKARA / YENİMAHALLE - Atatürk Anadolu Lisesi

Haberler

Mrt

            2017/2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BESLENME DOSTU OKUL PROJESİ KAPSAMINDA OKULUMUZDA 22 MART DÜNYA SU GÜNÜ KUTLANDI. RESİM ÖĞRETMENİMİZ AYŞE FİGEN SAVAŞ VE ÖĞRENCİLERİMİZİN KATKILARIYLA PANO ÇALIŞMASI VE SUYUN İNSAN YAŞAMI ÜZERİNDEKİ ETKİSİ, EKOLOJİK DENGE İÇİN  SUYUN ÖNEMİNE  VE  DÜNYA ÜLKELERİNİN GİDEREK BÜYÜYEN TEMİZ SU SORUNUNA DİKKAT ÇEKMEK, İÇELEBİLİR SU KAYNAKLARININ KORUNMASI VE ÇOĞALTILMASI KONUSUNDA SOMUT ADIMLAR ATILMASININ SAĞLANMASINDA ÖNEMLİ BİR GÜNDÜR.

                      İSRAF ETME NOLUR, TASARRUF ET GELECEĞİN OLUR...    

Mrt

12-18 MART DÜNYA TUZA DİKKAT HAFTASI ETKİNLİKLERİ  KAPSAMINDA OKULUMUZDA PANO HAZIRLANDI. FAZLA TUZ TÜKETİMİNİN SAĞLIK ÜZERİNE OLUMSUZ ETKİLERİNE DİKKAT ÇEKİLDİ.

Mrt

18 Mart tarihi kutsal vatan topraklarını canları pahasına koruyarak şehitlik makamına ulaşan yüce insanları bir kere daha hatırladığımız, minnettarlığımızı, şükran duygularımızı sunduğumuz kutlu bir gün. Okulumuz her yıl olduğu gibi bu yılda 18 Mart Çanakkale zaferini Edebiyat, Müzik öğretmenleri ve öğrencilerle birlikte hazırladığı tören ile andı.

Mrt

"12 Mart İstiklal Marşı´nın Kabulü ve M.Akif Ersoy´u Anma Günü" için okulumuzda etkinlik yapıldı.

Mrt

BEDEN EĞİTİMİ ZÜMRESİ TARAFINDAN YAPILAN SINIFLAR ARASI MASA TENİSİ YARIŞMALARINDA KAZANAN ÖĞRENCİLERE OKUL MÜDÜRÜMÜZ TARAFINDAN MADALYALARI VERİLDİ. 

Mrt

12-15 Mart 2018 tarihleri arasında yapılan TÜBİTAK 49. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Kapsamında Ankara Bölge Yarışması Finalinde.

 " Ezber mi ? Mobil Oyuncağı!" projesi ile öğrencilerimiz Muhammed Ömer Baş ve Mehmet Yusuf Bilge Kodlama alanında 3. olmuşlardır. Öğrencilerimizi ve Proje Danışman öğretmenimiz Hatice Merve TERCAN´ı tebrik ederiz.

Şbt

26-28 Ocak 2018  tarihinde yapılan BUZ PATENİ TÜRKİYE SENKRONİZE JUNİOR ŞAMPİYONASI´nda  okulumuz 11/A sınıfı öğrencisi Beril KANTAR  altın madalya kazanarak, dünya şampiyonasına katılmaya hak kazanmıştır.

Şbt

2017-2018 Ankara Yenimahalle İlçesinde yapılan Okullararası Masa Tenisi turnavısnda okulumuz Genç A Erkekler takımı birinci olurken, Gençler A Kız takımı ikinci olmuştur. Öğretmen ve öğrencilerimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz. 

Ara

Beslenme Dostu Okul Projesi Geleneksel "AAAL Portakaaal Mandaaalina Günü" öğrenci ve öğretmenlerimizin katılımı ile coşku içinde gerçekleştirilmiştir. Birbirinden eğlenceli ve bol bol vitaminli etkinliklerin yapıldığı bu günde, portakal suyu sıkma yarışmasını 10-C sınıfından Hasan DEMİRÖZ kazanmıştır.

Ock

Milli Eğitim Bakanlığı ve Milli Gençlik Derneği tarafından yapılan Türkiye Geneli Siyer-i Nebi kitap yarışmasında öğrencimiz 9/B sınıfından Hayrullah Emre KESKİN Yenimahalle 2.si ve Ankara 6.si olmuştur. Öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Ekm

OKUL AİLE BİRLİĞİ GELİR GİDER HESAP CETVELLERİ 2017...

Ara

2016-2017 yılı yapılan çalışmalarla Beslenme Dostu Okul Sertifikası almaya hak kazanmıştır. Okulumuzda Beslenme Dostu ve Hareketli Yaşam Ekibimiz tarafından yürütülen etkinliklerle İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan denetlemelerde 99 puan alarak " Beslenme Dostu Okul Sertifikası" ile ödüllendirilmiştir. Beslenme Dostu ve Hareketli Yaşam ekibimizi destekleyen Okul Müdürümüz Baki GENCER başta olmak üzere Okul Müdür Yardımcımız Züleyha HIZLI, Saadet GÜRER, Ayşe EROL, A. Figen SAVAŞ´a ve Kantin Denetleme Ekibi Şule GÜZELCAN, Fatma KABLAN ve resmi yazışmalarda desteği olan Merve YILDIZ ve Aysun ŞAHİN´e teşekkür ederiz.

Ara

Beslenme Dostu Okul Projesi etkinlikleri kapsamında, AAAL Dengeli beslenme ve sağlıklı yaşam ekibi tarafından 18-24 Kasım 2017 Ağız ve Diş Sağlığı Haftası sebebiyle okul panoları hazırlanarak sınıflarda bilgilendirme sunumları yapılmıştır.

Mrt

27 Aralık Atatürk'ün Ankara'ya Gelişi Kutlama Programı okulumuzda gerçekleştirildi. Kurtuluş Savaşı´nın başlatılmasında, TBMM´nin kurulmasında ve Türk ordusunun hazırlanmasında önemli bir olay olan Atatürk´ün Ankara´ya gelişinin 98. yıldönümü,Cumhuriyet tarihimizin de dönüm noktalarından biri olarak her yıl öğretmen ve öğrencilerimizin yoğun katılımıyla kutlanmaktadır. 

Ara

 08-10 ARALIK 2017  tarihinde yapılan BUZ PATENİ SENKRONİZE ŞAMPİYONASI´nda  okulumuz 11/A sınıfı öğrencisi Beril KANTAR Ankara Junior birincisi olarak altın madalya kazanmıştır.