T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ANKARA / YENİMAHALLE - Atatürk Anadolu Lisesi

Haberler

Ekm

2018-2019 Eğitim Öğretim yılı Beslenme Dostu Okul Projesi kapsamında, 3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü sebebiyle okul içi yürüyüş etkinlikleri düzenlenmiştir

Ekm

13 Ekim Ankara´nın Başkent Oluşu´nun 95. Yılı,  Edebiyat ve Müzik öğretmenlerimizin  hazırlamış olduğu  program  ile coşkuyla kutlandı. Okulumuz konferans salonunda öğrencilerimizin katılımı  ile düzenlenen programda yapılan konuşmalar, okunan şiirler  ve  okul müzik grubunun seslendirdiği şarkılar beğeni toplandı. 

Eyl

19 Eylül Gaziler Günü Anma Törenleri kapsamında 19 Eylül 2018 Çarşamba günü saat 10:00´da Anıtkabir´de  Çelenk Sunma  Töreni okulumuz idareci, öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi. 

Eyl

2018-2019 Eğitim Öğretim yılı birinci kaanat dönemi,17 Eylül 2017 tarihinde saat 8:30 da Saygı duruşu ve istiklal Marşının okunmasıyla başladı. Tüm öğretmen ve öğrencilerimize başarılı güzel bir  eğitim yılı geçirmelerini dileriz.

Eyl

HOŞGELDİNİZ...2021 MEZUNLARI 

        2018-2019 Eğitim Öğretim yılı uyum etkinlikleri eğitim öğretime başlayan 9.uncu sınıf öğrencilerinin öğrenim görecekleri okul hakkında bilgilendirilmesi, akademik ve mesleki gelişimlerinin desteklenmesi, öğrencilere yeni girdikleri eğitim ortamına kısa sürede uyum sağlamalarına katkıda bulunacak becerilerin kazandırılması ve koruyucu bir eğitim ortamının oluşturulması amaçlarıyla  Milli Eğitim Bakanlığı (Ortaöğretim Genel Müdürlüğü) ve UNICEF işbirliğinde Ortaöğretime Uyum Programı Uygulama Kılavuzu geliştirilmiştir. Öğretmen, öğrencilerimiz ve velilerin  yoğun  katılımıyla uyum eğitimi programımız okulumuz tarafından 3 gün yapılmıştır.

Eyl

TÜM LİSE TÜRLERİNDE GÖSTERİLEN  EŞSİZ BAŞARIDAN DOLAYI ÖĞRENCİLERİMİZİ ,İDARECİ, ÖĞRETMEN VE PERSONELLERİMİZİ TEBRİK EDER .ÖĞRENCİLERİMİZİ ÜNVERSİTE HAYATLARINDA BAŞARILAR DİLERİZ.

Ağu

ÖĞRENCİLERİMİZİ BAŞARILARINDAN DOLAYI KUTLAR,BAŞARI DA EMEĞİ GEÇEN İDARECİ, ÖĞRETMEN VE DİĞER PERSONELLERİMİZİ TEBRİK EDERİZ.ÖĞRENCİLERİMİZE ÜNİİVERSİTE HAYATLARINDA BAŞARILAR DİLERİZ.

Tem

2018-2019 Eğitim Öğretim yılı  birinci kanaat dönemi 17 Eylül 2018 Pazartesi günü başlayacaktır. 9. sınıf öğrenci kayıtları e-okul sisteminde  gerçekleşmiş olup herhangi bir ön kayıt işlemi yapılmayacaktır.  Uyum eğitimi kapsamında öğrencilerin, eğitim görecekleri okul hakkında bilgilendirilmesi, akademik ve mesleki gelişimlerinin desteklenmesi, öğrencilerin yeni girdikleri eğitim ortamına kısa sürede uyum sağlamalarına katkıda bulunulması amacıyla 10-14 Eylül 2018 tarihlerinde uyum eğitimi yapılacaktır. 

May

Haz

Okulumuz Kız Voleybol Takımı ilçe yarışmalarında 3.cü olurken, Erkek ve Kız Basketbol Takımı İlçe 1. si olmuştur. Beden Eğitimi Öğretmenlerimizi  ve öğrencilerimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.

May

8 Mayıs 2018 Salı günü saat 11.00 de 12. Sınıflar mezuniyet küp kırma etkinliği okulumuz tören alanında tüm idari kadro ve öğretmenlerimizin de katılımı ile coşkulu bir şekilde yapılmıştır. 

Resimdeki küp iyi dilek notları ve baklava yazan bir adet mühürlü not kağıdı içinde iken, bilinmez bir pencereden atılarak kırılmıştır. Mühürlü baklava yazan kağıdı bulan öğrencimiz sınıf arkadaşları ile birlikte okul idaresinin ikramı olan bir tepsi baklavayı afiyetle yemiştir. Törene katılan herkes, davul zurna ve halaylar eşliğinde eğlenmiştir. 

May

Okulumuz 10 A, B,C, F sınıfları, Tarih Öğretmeni Funda OĞUZ rehberliğinde yaptığı Osmanlı Kültür ve Uygarlığı proje çalışmaları 7-8-9 Mayıs 2018 günü sergilenmiştir. Yapılan çalışmalar öğrenci ve öğretmenlerimizin büyük ilgisini çekmiştir. 

May

OKULUMUZ 10-C SINIFI ÖĞRENCİSİ MUTİ KARA AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ ULUSAL ANTALYA MATEMATİK OLİMPİYATI LİSE 2 KATEGORİSİNDE ALTIN MADALYA ALARAK OKULUMUZU BAŞARI İLE TEMSİL ETMİŞTİR. MATEMATİK ÖĞRETMENİMİZ SELMA ATABEY VE ÖĞRENCİMİZİ KUTLAR, BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİZ.

May

 

          30/04/2018 Pazartesi günü saat 10:00 da Yenimahalle İlçe Kaymakamımız Selda DURAL, Yenimahalle İlçe Emniyet Müdürü Zafer Kalkan, Yenimahalle ilçe Milli Eğitim Müdürü Tamer KIRBAÇ ve Yenimahalle İlçesine bağlı okul müdürlerinin katılımıyla Kutül Amare Zaferi kutlama töreni okulumuz konferans salonunda Okul Müdürümüz Baki Gencer'in açılış konuşmasıyla başladı. Öğrencilerimizin hazırlamış olduğu şiir ve müzik dinletisiyle devam etti. Emekli Albay Dr. Levent Ünal'ın " Bir Akademisyen Gözüyle Kutül Amare" konuşmasıyla tören sona erdi.

 

Nis

 ZAGREP´DE YAPILAN  DÜNYA JUNİOR SENKRONİZE BUZ PATENİ ŞAMPİYONASINDA OKULUMUZ ÖĞRENCİSİ BERİL KANTAR ÜLKEMİZİ TEMSİL ETTİ.