T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ANKARA / YENİMAHALLE - Atatürk Anadolu Lisesi

Haberler

May

Okulumuz Resim öğretmenleri Suna GÜLDAŞ,Özgül ALTUNTAŞ, Zehra Dida GÜNGÖR, Ayşe Figen SAVAŞ ve okulumuz öğrencileri ile yıl boyu yaptıkları resim, heykel çalışmalarının yer aldığı 2021-2022 Atatürk Anadolu Lisesi Resim Sergisi açılışı Okul Müdürümüz Baki GENCER tarafından 27/05/2022 tarihinde yapılmıştır. Okul sergimiz 27/05/2022-10/06/2022 tarihleri arasında açık kalacaktır. Sergi açılışımızda öğrencilerimiz tarafından canlı müzik dinletisi gerçekleştirilmiştir. Öğretmen ve öğrencilerimizden yoğun ilgi görmüştür. Sergi de emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz. 

May

Okulumuz öğretmen ve öğrencileri ile birlikte  23-24-25  Mayıs 2022 tarihlerinde İstanbul Eğitim ve Kültür Gezisi gerçekleştirildi.

May

19 Mayıs Atatürk'ü  Anma,Gençlik Ve Spor Bayramı okulumuz konferans salonunda öğretmen ve öğrencilerimiz tarafından coşkuyla kutlandı. Öğretmen ve öğrencilerimizin hazırlamış olduğu oratoryo, şiir ve müzik dintetisiyle günün anlamına uygun bir tören yapıldı. 

May

Okulumuz Mezunları Küp Kırma Etkinliği 18 Mayıs 2022 Çarşamba günü saat 13.00'de okulumuz tören alanında tüm idari kadro ve öğretmenlerimizin de katılımı ile coşkulu bir şekilde yapılmıştır. İçinde öğretmen ve öğrencilerimizin mezunlarımız için yazdığı iyi niyet mesajları bulunan Sabır küpü kırılmış, Okul Müdürümüz Baki Gencer´ in mühürlü mesajını bulan öğrenci ve sınıfının ödülü  bir tepsi baklava olmuştur. Törene katılan herkes, davul zurna ve halaylar eşliğinde eğlenmiştir. 

 

May

Okulumuz TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarımız Yenimahalle  İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Soydan Tefik KARAHAN, İl Milli Eğitim  Şube Müdürü Selim ÇOŞKUN, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz Naci Turan DEMİR ve Kadir GÜNEŞ'in katılımıyla 17/05/2022- 18/05/2022 tarihinde gerçekleştirilmiştir.  TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarının gerçekleştirilmesinde emeği geçen başta Proje Sorumlusu Levent Yaşar,  olmak üzere idarecilerimize, öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve personelimize teşekkür ederiz.

May

Okulumuz öğretmen ve öğrencileri ile birlikte  11-12-13 Mayıs 2022 tarihlerinde Çanakkale Eğitim ve Kültür Gezisi gerçekleştirildi.

May

Okulumuz Biyoloji Öğretmeni Seval AKTER'in kurucu olduğu Biyoloji öğretmenimiz Fatma AÇIKEL ve Edebiyat öğretmenimiz Özlem KORKMAZ'ın proje ortaklığını yürüttüğü " MAKE A SIGN NATURE WITH A SEED" e-Twinning projesi sona ermiş ve üç takımda yer alan 26 öğrenciye projenin tanıtım panosu önünde katılım sertifikaları takdim edilmiştir. Öğretmen ve öğrencilerimizin başarılarının devamını diliyoruz.

 

May

Akdeniz Üniversitesi tarafından düzenlenen 26. Ulusal Antalya Matematik Olimpiyatında okulumuz 10. sınıf öğrencisi Furkan ERDEN "ALTIN MADALYA" kazanmıştır. Öğrencimizi başarısından dolayı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. 

May

EMC (European Mathematical Cup) Matematik yarışmasında  okulumuz 10.sınıf öğrencisi Furkan ERDEN ÜÇÜNCÜ olmuştur.  Öğrencimizi başarısından dolayı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. 

Yarışma ile ilgili detaylara resmi internet sitesi https://http://emc.mnm.hr/.  adresinden takip edebilirsiniz.

May

Geleneksel AAAL ODTÜ Üniversite Tanıtım gezimizi 11. Sınıf öğrencilerimizle gerçekleştirdik. Ve ODTÜ de okuyan öğrencilerimizle buluştuk.

May

Okulumuz Almanca Öğretmeni  Yeşim SATIR'ın öncülüğünde 20 öğrencinin katılmış olduğu "Zeig mir deine Schulwelt" isimli projenin tanıtım panosu önünde, öğretmenimiz tarafından hazırlanan katılım sertifikaları öğrencilerimize takdim edilmiştir. Öğretmen ve öğrencilerimizin başarılarının devamını diliyoruz.

Nis

29 Nisan 2022 Kut'ül Amare Zaferi'nin 106'ncı Yıl Dönümü dolasıyla okulumuz  Tarih ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerimizin hazırlamış olduğu tören konferans salonunda öğretmen ve öğrencilerimizin katılımı gerçekleştirildi. 

Kût'ül Amâre Zaferi'nin 106. yıl dönümünde tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz. 

Nis

 Okulumuz Badminton Kız Takımımız  İlçe Badminton Şampiyonasında okulumuz İlçe Birincisi olmuştur. Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. 

Nis

23 Nisan 2022  Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 102. Yıl Dönümü dolasıyla okulumuz Türk Dili ve Edebiyatı ve  Müzik Öğretmenlerimizin hazırlamış olduğu tören konferans salonunda öğretmen ve öğrencilerimizin katılımı gerçekleştirildi. Görsel Sanatlar Öğretmen ve öğrencilerimizin hazırlamış olduğu 23 Nisan temalı panolar okulumuzda sergilenmiştir. 

Nis

Okulumuz Almanca Öğretmeni Yeşim Satır'ın okulumuzdan 20 öğrenciyle katılmış olduğu, Türkiye, Polonya,İtalya ve Estonya'dan ortakların da bulunduğu "Zeig mir deine Schulwelt" isimli eTwinning projesi, öğrencilerin farklı Web 2.0 araçları kullanarak, kendi okul çevresi ve eğitim sistemi hakkında içerik üretmesi ve aynı zamanda diğer ülkelerdeki okulların eğitim sistemleri hakkında bilgi edinmelerini amaçlamaktadır. Ögrenciler bu sayede hem Almanca bilgilerini geliştirecekler, hem de 21. yüzyıl becerilerine sahip olacaklardır.

Projemizin tanıtım videosunu izlemek için tıklayınız.  YOUTUBE https://youtu.be/IU4fcc4YnAM

FACEBOOK  https://www.facebook.com/groups/961786811104971/

BLOGGER https://deineschulwelt.blogspot.com/