T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ANKARA / YENİMAHALLE - Atatürk Anadolu Lisesi

Haberler

Mrt

Pi sayısının yaklaşık değeri 3,14 olduğu için, her yıl 3'üncü ayın 14'üncü günü Dünya Pi Günü olarak kutlanmaktadır. Öğle arasında Zeka Oyunu Kulübü öğrencileri; 11/TM sınıfından Esra TOKGÖZ , 11/A sınıfından Selin SERBES ve 11/A sınıfından Fırat USTA oryantiring; 10/A sınıfından Melih GÜMÜŞ resfebe (resim alfabesi) , 10/K sınıfından Ahmed Ziyauddin AKDEMİR "Yap İşlemi Kap Kurabiyeyi" etkinliğini yapmıştır. Ayrıca 10/M sınıfından Diyar Burak BOZTAŞ yönetiminde, 10/K sınıfından Nart Burak ERDEN, Zeynep Duru KAYRAN, Ayşe Naz FETTAHOĞLU pano hazırlanmış ve Abdullah Kadir Akdemir de hazırladığı turtayla pi günü etkinliklerine katılmıştır. Yapılan tüm etkinlikler okulumuz öğrencileri tarafından ilgiyle izlenmiştir. 

Mrt

12 Mart İstiklal Marşı´nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü 102.yılı dolayısıyla okulumuz konferans salonunda tören düzenlenmiştir. Tören Edebiyat, Resim ve Müzik öğretmenlerimizin, öğrencilerimizle birlikte hazırladığı program eşliğinde gerçekleştirildi. 

 Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u saygı ve özlemle anıyor, İstiklal Marşımızın 102. Yıl dönümünü kutluyoruz.

 

Mrt

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı 'OKUL ORTAKLIĞI PROJESİ'' kapsamında  Ortak Okulumuz Bayburt Lisesi ile Bayburt 'u tanitmak amacıyla "Bayburt" temalı ortak bir pano çalışması yapılmıştır. Emeği geçen okul ortağımız ve okulumuz öğretmen-öğrencilerine teşekkür ederiz. 

Ock

2022-2023 Eğitim Öğretim yılı birinci yarıyılının kapanışı ve karne töreni,okulumuz tören alanında öğretmenler, öğrenciler ve öğrenci velilerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Karne Töreni öncesi sınıf öğretmenlerimiz tarafından öğrencilerimize kütüphanemizden karnelerinin yanı sıra kitap hediye edildi.Tüm öğrencilerimize ve öğretmenlerimize iyi tatiller diliyoruz.

Ock

Beypazarı etkinlerimiz Anadolu Ajansı ve Birlik Haber Ajansı haber sayfalarında yer alarak ülkemiz geneline projemiz yaygınlaştırılmıştır. Projeye dahil olan öğretmen ve öğrencilerimiz röportaj vermişlerdir.

Ock

16-22 Aralık 2022 tarihlerinde düzenlenen 30. Bilim Olimpiyatları (Matematik) İkinci Aşama Sınavında okulumuz 11/M sınıfı öğrencisi Furkan ERDEN bronz madalya almıştır. Öğrencimizi başarısından dolayı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. 

Ock

04/01/2023 Çarşamba günü okulumuz konferans salonunda kariyer planlamada Tıp Fakültesinin yeri, Sınav Stresi, Bizden Ne Olur konulu bir konferans gerçekleştirilmiştir. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. İbrahim Tekdemir konu ile ilgili öğretmen ve öğrencilerimizi aydınlatmıştır. Konferans etkinliğine Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanan mezun öğrencilerimiz de katılmışlardır. Katılımları için Prof.Dr. İbrahim Tekdemir, 2011 yılı birincilikle mezun olan öğrencimiz  Niymet Pelin Çavdar Yılmaz ve öğrencilerimize teşekkür ederiz. 

Ock

Okul Sağlığı çalışmaları kapsamında geleneksel  "AAAL PortakAAL MandAAALina Günü" 29/12/2022 Perşembe günü  öğrenci ve öğretmenlerimizin katılımı ile  eğlenceli yarışmalar ve etkinliklerle gerçekleştirilmiştir. Mandalina taşıma ve mandalina yeme yarışmalarında kazanan öğrencilerimize ödülleri verilmiştir. 

Ock

OTMG çalışmaları kapsamında eğitimde yeni yaklaşımlar konulu eğitim düzenlenmiştir. Proje Hazırlama ve Web 2 Araçları bilgilendirmeleri yapılmıştır.

 

Ock

Evliya Çelebi 'nin Atının Sırtında Zamanda Yolculuk projemizin Ankara ayağında, Yenimahalle Halk Eğitim Merkezi ile işbirliği yapılmış böylece projemiz ilçemizde yaygınlaştırılmıştır.  Projemizin temel etkinliklerinden biri olan Ebru Sanatı Etkinliğinin yürütülmesinde ve Ankara kültürünün uluslararası boyutta tanıtılmasına yönelik Seymen Ekibi Gösterisinin sergilenmesinde bizlere Yenimahalle Halk Eğitim Merkezi eğitmenleri yardımcı olmuştur. 

Ock

Ock

Evliya Çelebinin Atının Sırtında Zamanda Yolculuk Projesi Kapsamında Gazi Üniversitesi Yabancı Diller Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kadriye BACANAK Hocamıza okulumuz öğrencileri projemizin içeriği ile ilgili bilgilendirme yapmıştır. 

Ock

Yolculuğuna Evliya Çelebinin Atının Sırtında Zamanda Dijital  Yolculuk isimli eTwinning projesi olarak başlayan ve sonrasında Erasmus+ Projesi olarak yazılarak  KA210 Küçük Ölçekli Projeler kapsamında hibe almaya hak kazanan projemizin eTwinning süreçleri  ve Ersamus+ projesine dönüşme aşamaları öğrencilerimiz ve İngilizce öğretmenlerimiz Ebru EROĞLU, Nimet ÇAKIR AKPINAR tarafından Gazi Üniversitesi Yabancı Diller Eğitimi Bölümünde tanıtılarak yaygınlaştırma etkinliklerini gerçekleştirmiştir.

Ock

Öğrencilerimiz ile birlikte Evliya Çelebinin Atının Sırtında Zamanda Yolculuk Projesi kapsamında  yaygınlaştırma etkinliklerimiz üç gün süreyle okulumuzda  tüm sınıf düzeylerinde gerçekleştirilmiştir.  

Ara

27 Aralık 2022 Salı günü okulumuz konferans salonunda Atatürk'ün Ankara'ya Gelişinin 103. Yıl Dönümü, öğretmen ve öğrencilerimizin hazırlamış oldukları etkinliklerle  kutlanmıştır.