T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ANKARA / YENİMAHALLE - Atatürk Anadolu Lisesi

Haberler

Haz

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü Erasmus+ Akreditasyonu kapsamında, “Geleceği Kodlayanlar” ekibimiz, projemizin hareketliliğini gerçekleştirmek üzere 7 Mayıs 2023 tarihinde yola çıkmıştır ve Helsinki’den, proje ortağımız olan okulun bulunduğu Orivesi şehrine tren yolculuğu yapmıştır. Fin öğrenciler ile kaynaşma aktiviteleri yaparak başlayan projemizde, öğrencilerimiz Türk kültürünü ve eğitim sistemini tanıtmış, Fin kültürü ve eğitim sistemi hakkında bilgi edinmiş, geleceğin meslekleri hakkında sunum ve beyin fırtınası yapmış, derslere katılarak Finlandiya eğitim sistemini yakından incelemiş ve Fin öğrenciler ile geleceğin mesleklerini tanıtan afişler hazırlamışlardır. Başta Orivesi olmak üzere Tampere ve Helsinki şehirlerini gezerek Fin kültürü, mutfağı ve tarihi hakkında bilgi edinmişlerdir.

May

İstanbulun Fethinin 570. yılı kutlaması okulumuz konferans salonunda öğretmen ve öğrencilerimizin hazırlamış olduğu törenle kutlandı. 

May

 Okulumuz konferans salonunda  26.05. 2023 tarihinde Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenimiz  İmran TEKELİ, öğrencilerimizle şiir dinletisi hazırlayıp sunmuştur.

May

19 MAYIS ATATÜRK ‘Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR  BAYRAMI  ANITKABİR TÖRENİ, OKUL MÜDÜRÜMÜZ, MÜDÜR YARDIMCIMIZ, ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERİMİZİN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.       ARDINDAN OKULUMUZ KONFERANS SALONUNDA ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERİMİZİN HAZIRLAMIŞ OLDUĞU ORATORYO, ŞİİR VE MÜZİK DİNLETİSİYLE KUTLAMA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

May

Diyetisyen Buket UNCU tarafından 18.05.2023 Çarşamba günü saat 10:00’da okulumuz konferans salonunda öğrencilerimize yönelik “Tip 1 Diyabet, Obezite, Sağlıklı Beslenme ve Fiziksel Aktivite” semineri verilmiştir.

May

29 Nisan 2023 Kut'ül Amare Zaferi'nin 107. Yıl Dönümü dolasıyla okulumuz Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni ve Müzik Öğretmenlerimizin hazırlamış olduğu tören konferans salonunda öğretmen ve öğrencilerimizin katılımı  ile gerçekleştirildi. Düzenlenen programda Kut'ül Amare Zaferi'nin önemine vurgu yapılırken, programda öğrencilerimiz tarafından müzik, şiir ve oratoryo gösterisi düzenlendi. Programda emeği geçen öğretmenlerimize ve görevli öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Kût'ül Amâre Zaferi'nin 107. yıl dönümünde tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz. 

May

MEB tarafından başlatılan ''Çocuklarımız İlk Yardımla Daha Güvende'' projesi kapsamında 03.05.2023 Çarşamba günü saat  10.00'da Okulumuz konferans salonunda velilerimize ve tüm öğrencilerimize yönelik ilk yardım eğitim seminerleri yapılmıştır.

Nis

23 Nisan 2023  Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 103. Yıl Dönümü dolasıyla okulumuz Türk Dili ve Edebiyatı ve  Müzik Öğretmenlerimizin hazırlamış olduğu tören konferans salonunda öğretmen ve öğrencilerimizin katılımı gerçekleştirildi. Görsel Sanatlar Öğretmen ve öğrencilerimizin hazırlamış olduğu 23 Nisan temalı panolar okulumuzda sergilenmiştir. 

Nis

Nis

Yenimahalle İlçe Satranç Müsabakasında okul takımımız İlçe Şampiyonu olmuştur. Ferdi sıralamada Mehmet Yiğit Göksel İlçe Şampiyonu, Sarper Ekin Bozdoğan ilçe 4'ncü; kızlar kategorisinde ise Ceren Deniz Öztürk 3. olarak müsabakayı tamamlamıştır. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. 

Nis

Okulumuz TED Ankara Kolejinin hazırladığı 12.Geleneksel Matematik Yarışması'na katılmıştır. 11/M sınıfı öğrencimiz Furkan ERDEN bireysel etap birincisi olmuştur. Okul takımının  oluşturan 11/D sınıfından Nesrin Serpil ERTAN, Erkan ÖZYİĞİT ve 11/M sınıfından Furkan ERDEN ile takım etabı birincisi olmuştur. 

Başarılarının devamını diliyoruz. 

Mrt

MEB tarafından başlatılan ''Çocuklarımız İlk Yardımla Daha Güvende'' projesi kapsamında 24.03.2023 Cuma günü saat 08.30 da Okulumuz konferans salonunda velilerimize ve tüm öğrencilerimize yönelik ilk yardım eğitim seminerleri yapılmıştır.

Mrt

Mrt

18 Mart Çanakkale Zaferinin 108. Yıldönümü dolasıyla okulumuz Türk Dili ve Edebiyatı ve Müzik öğretmenlerimizin hazırlamış olduğu tören konferans salonunda gerçekleştirildi. 

Mrt

Okulumuz Fizik Öğretmeni Serap GENÇ danışmanlığında 14 Mart 2023 Salı günü 1 (bir) gün boyunca düzenlenen "Uluslararası Masterclass 2023 Etkinliği"ne okulumuz  öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirilmiştir. Prof Dr.Bilge Demirkoz Hoca ve  Prof.Dr. İsmail TURAN'ın ders sunumları ile başlayan etkinlik öğleden sonra CERN'den alınan gerçek verilerin analizi ile devam etmiştir. ODTÜ Asistanı olup ve  İVMER  çalışanı olan mentörler öğrencilerimize yardımcı olup yol göstermişler ders anlatmışlardır. CERN ile akşam canlı bağlantı kurularak  etkinliğe katılım sağlayan diğer ülkelerdeki lise öğrencileriyle birlikte ulaşılan sonuçlar tartışılmış, mini quiz yapılmıştır. Bu etkinlik sonucu  katılan öğretmen ve öğrencilerimize Uluslararası Parçacık Fiziği Masterclass  sertifikaları verilmiştir.