T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ANKARA / YENİMAHALLE - Atatürk Anadolu Lisesi

Haberler

Ekm

Ankara´mızın Başkent Oluşu'nun 100. Yılı, okulumuz konferans salonunda 13 Ekim 2023 Cuma günü öğretmenlerimizin öğrencilerimiz ile birlikte hazırlamış olduğu program ile coşkuyla kutlandı. Düzenlenen programda yapılan konuşmalar, okunan şiirler ve  okul müzik grubunun seslendirdiği şarkılar beğeni toplandı.

Ekm

Polis memuru Murat KALIN tarafından  06/10/2023 Cuma günü saat 10:00’da okulumuz konferans salonunda öğrencilerimize yönelik “Trafik ve İlk Yardım Haftası’’ semineri verilmiştir. 

Ekm

Yeşilay tarafından 4-6 Temmuz 2023  tarihleri arasında İstanbul da düzenlenen Liselerarası Münazara Turnuvası'nda Efe Gümüş ve Eren Kahveciden oluşan okul takımımız 2 ayrı kategoride yapılan final müsabakalarında kendi kategorisinde Türkiye 3.sü olmuştur. Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. 

Eyl

"15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Anma Günü " 20 Eylül 2023 Çarşamba günü okulumuz konferans salonunda  öğretmen ve öğrencilerimiz tarafından hazırlanan törende Tarih öğretmeni Sema Akgümüş KESİMAL, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapmıştır. Öğrencilerimizin şiir ve konuşmaları yer almış olup, hazırlanan görsel sunumlarla programa son verilmiştir.  

Eyl

Ankara Atatürk Anadolu Lisesi 2023-2024 Eğitim ve Öğretim yılı açılış töreni 11/09/2023 tarihinde okulumuz tören alanında yönetici, öğretmen, veli ve öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleşti. Okulumuz öğretmen ve öğrencilerimizin hazırlamış olduğu programın ardından Okul Müdürümüz Baki GENCER tarafından YKS Türkiye 1.si olan Mustafa ÖZCAN'nı başarılarından dolayı kutlayarak ödüllendirdi. Öğrencimize üniversite hayatında başarılar diledi. 

Eyl

2023 YILI YKS ÜNİVERSİTE YERLEŞTİRME SONUÇLARINA GÖRE GÖSTERDİKLERİ BAŞARIDAN DOLAYI TÜM ÖĞRENCİ ,İDARECİ,ÖĞRETMEN VE PERSONELİMİZİ TEBRİK EDER. ÖĞRENCİLERİMİZE ÜNİVERSİTE HAYATLARINDA BAŞARILAR DİLERİZ.

BAKİ GENCER

OKUL MÜDÜRÜ 

Eyl

2023-2024 Eğitim Öğretim yılı uyum etkinlikleri eğitim öğretime başlayan 9.uncu sınıf öğrencilerinin öğrenim görecekleri okul hakkında bilgilendirilmesi, akademik ve mesleki gelişimlerinin desteklenmesi, öğrencilere yeni girdikleri eğitim ortamına kısa sürede uyum sağlamalarına katkıda bulunacak becerilerin kazandırılması ve koruyucu bir eğitim ortamının oluşturulması amaçlarıyla  Milli Eğitim Bakanlığı (Ortaöğretim Genel Müdürlüğü);Ortaöğretime Uyum Programı Uygulama Kılavuzu geliştirilmiştir. Uyum eğitimi programımız okulumuz tarafından 4-8 Eylül 2023 tarihlerinde 5 günlük bir program eşliğinde gerçekleştirilmiş olup,uyum etkinliklerine öğrenci ve veli katılımı oldukça yoğun olmuştur.

Eyl

TEKNOFEST 2023  30 Ağustos-03 Eylül 2023 Tarihleri Arasında Ankara Etimesgut Hava Alanında yapılmış olup, okulumuz öğretmen ve öğrencileri tarafından katılım sağlanmıştır. Festivalde teknoloji, bilim, havacılık-uçuş gösterileri, ödül törenleri, sergiler, zirveler, atölye çalışmaları ve etkinliklerle dolu programlar yer almıştır. 

Ağu

Ankara İl Milli Eğitim Müdürümüz sayın Harun FATSA Okul Müdürümüz Baki GENCER ile birlikte 2023 YKS sınavında Sayısal Türkiye Birincisi öğrencimiz Mustafa ÖZCAN ve TYT Türkiye İkincisi olan öğrencimiz Ahmet Tunahan İLHAN'ı makamında misafir ederek öğrencilerimizi başarılarından dolayı kutlayarak ödüllendirdi. İl Milli Eğitim Müdümüz her iki öğrencimize de üniversite hayatılarında başalarılar diledi. 

Tem

Tem

Okulumuz Ankara Yenimahalle Atatürk Anadolu Lisesi Öğrencisi Mustafa ÖZCAN 2023 YKS sınavında Sayısal TÜRKİYE 1.si, Ahmet Tunahan İLHAN TYT TÜRKİYE 2.si  olmuştur.

2019 YKS sınavında TÜRKİYE 1.si ve 3.sü çıkaran okulumuz 2023 yılında Sayısal TÜRKİYE 1.si ve TYT TÜRKİYE 2.si çıkararak başarısını devam ettirmiştir. Öğrencilerimizin gösterdiği büyük başarıda emeği geçen yönetici, öğretmen ve personelimize teşekkür ederim. Öğrencilerimiz Mustafa ÖZCAN Ahmet Tunahan İLHAN'ı ve ailelerini tebrik eder üniversite hayatlarında başarılar dilerim.

Baki GENCER

Okul Müdürü   

 

Tem

Haz

Okulumuz müzik grubu ORKESTRAAAL ekibi 14 Haziran 2023 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Konser Salonu´nda konser vermiş,konser herkes tarafından büyük beğeni kazanmıştır. Müzik öğretmenlerimiz ve öğrencilerimize göstermiş olduğu büyük emekten dolayı teşekkür ederiz. 

Haz

Genç Başarı Eğitim Vakfı’nın düzenlediği GençBizz Lise Girişimcilik Programı’nın Türkiye finali 3-4 Haziran 2023 tarihlerinde Eskişehir OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ev sahipliğinde gerçekleştirilmiştir. Okulumuz danışman öğretmeni Ayvaz YILDIRIM ve öğrencilerimizin; Yapay zeka tabanlı bir uygulama ile kullanıcılara sağlıklı bir bitki yetiştirme deneyimi sunan Crocodele projesi ile Türkiye İş Bankası Özel Ödülü’nü almışlardır. Danışman öğretmenimiz Ayvaz YILDIRIM'ı ve öğrencilerimizi başarılarından dolayı kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Haz

Ted Ankara Koleji Matematik yarışmasına okulumuz öğrencilerinden 11/M Furkan ERDEN, 11/D Serpil Nesrin ERTAN, 11/D Erkan ÖZYİĞİT takım olarak katılmış olup, TAKIM BİRİNCİSİ olmuşlardır. Ayrıca bireysel alanda 11/M sınıfı öğrencimiz Furkan ERDEN BİREYSEL YARIŞMA BİRİNCİSİ olmuştur. Danışman öğretmenimizi ve öğrencilerimizi başarılarından dolayı kutlar, başarılarının devamını dileriz.