T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ANKARA / YENİMAHALLE - Atatürk Anadolu Lisesi

Haberler

Nis

23 Nisan 2023  Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 103. Yıl Dönümü dolasıyla okulumuz Türk Dili ve Edebiyatı ve  Müzik Öğretmenlerimizin hazırlamış olduğu tören konferans salonunda öğretmen ve öğrencilerimizin katılımı gerçekleştirildi. Görsel Sanatlar Öğretmen ve öğrencilerimizin hazırlamış olduğu 23 Nisan temalı panolar okulumuzda sergilenmiştir. 

Nis

Nis

Yenimahalle İlçe Satranç Müsabakasında okul takımımız İlçe Şampiyonu olmuştur. Ferdi sıralamada Mehmet Yiğit Göksel İlçe Şampiyonu, Sarper Ekin Bozdoğan ilçe 4'ncü; kızlar kategorisinde ise Ceren Deniz Öztürk 3. olarak müsabakayı tamamlamıştır. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. 

Nis

Okulumuz TED Ankara Kolejinin hazırladığı 12.Geleneksel Matematik Yarışması'na katılmıştır. 11/M sınıfı öğrencimiz Furkan ERDEN bireysel etap birincisi olmuştur. Okul takımının  oluşturan 11/D sınıfından Nesrin Serpil ERTAN, Erkan ÖZYİĞİT ve 11/M sınıfından Furkan ERDEN ile takım etabı birincisi olmuştur. 

Başarılarının devamını diliyoruz. 

Mrt

MEB tarafından başlatılan ''Çocuklarımız İlk Yardımla Daha Güvende'' projesi kapsamında 24.03.2023 Cuma günü saat 08.30 da Okulumuz konferans salonunda velilerimize ve tüm öğrencilerimize yönelik ilk yardım eğitim seminerleri yapılmıştır.

Mrt

Mrt

18 Mart Çanakkale Zaferinin 108. Yıldönümü dolasıyla okulumuz Türk Dili ve Edebiyatı ve Müzik öğretmenlerimizin hazırlamış olduğu tören konferans salonunda gerçekleştirildi. 

Mrt

Okulumuz Fizik Öğretmeni Serap GENÇ danışmanlığında 14 Mart 2023 Salı günü 1 (bir) gün boyunca düzenlenen "Uluslararası Masterclass 2023 Etkinliği"ne okulumuz  öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirilmiştir. Prof Dr.Bilge Demirkoz Hoca ve  Prof.Dr. İsmail TURAN'ın ders sunumları ile başlayan etkinlik öğleden sonra CERN'den alınan gerçek verilerin analizi ile devam etmiştir. ODTÜ Asistanı olup ve  İVMER  çalışanı olan mentörler öğrencilerimize yardımcı olup yol göstermişler ders anlatmışlardır. CERN ile akşam canlı bağlantı kurularak  etkinliğe katılım sağlayan diğer ülkelerdeki lise öğrencileriyle birlikte ulaşılan sonuçlar tartışılmış, mini quiz yapılmıştır. Bu etkinlik sonucu  katılan öğretmen ve öğrencilerimize Uluslararası Parçacık Fiziği Masterclass  sertifikaları verilmiştir.

Mrt

Pi sayısının yaklaşık değeri 3,14 olduğu için, her yıl 3'üncü ayın 14'üncü günü Dünya Pi Günü olarak kutlanmaktadır. Öğle arasında Zeka Oyunu Kulübü öğrencileri; 11/TM sınıfından Esra TOKGÖZ , 11/A sınıfından Selin SERBES ve 11/A sınıfından Fırat USTA oryantiring; 10/A sınıfından Melih GÜMÜŞ resfebe (resim alfabesi) , 10/K sınıfından Ahmed Ziyauddin AKDEMİR "Yap İşlemi Kap Kurabiyeyi" etkinliğini yapmıştır. Ayrıca 10/M sınıfından Diyar Burak BOZTAŞ yönetiminde, 10/K sınıfından Nart Burak ERDEN, Zeynep Duru KAYRAN, Ayşe Naz FETTAHOĞLU pano hazırlanmış ve Abdullah Kadir Akdemir de hazırladığı turtayla pi günü etkinliklerine katılmıştır. Yapılan tüm etkinlikler okulumuz öğrencileri tarafından ilgiyle izlenmiştir. 

Mrt

12 Mart İstiklal Marşı´nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü 102.yılı dolayısıyla okulumuz konferans salonunda tören düzenlenmiştir. Tören Edebiyat, Resim ve Müzik öğretmenlerimizin, öğrencilerimizle birlikte hazırladığı program eşliğinde gerçekleştirildi. 

 Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u saygı ve özlemle anıyor, İstiklal Marşımızın 102. Yıl dönümünü kutluyoruz.

 

Mrt

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı 'OKUL ORTAKLIĞI PROJESİ'' kapsamında  Ortak Okulumuz Bayburt Lisesi ile Bayburt 'u tanitmak amacıyla "Bayburt" temalı ortak bir pano çalışması yapılmıştır. Emeği geçen okul ortağımız ve okulumuz öğretmen-öğrencilerine teşekkür ederiz. 

Ock

2022-2023 Eğitim Öğretim yılı birinci yarıyılının kapanışı ve karne töreni,okulumuz tören alanında öğretmenler, öğrenciler ve öğrenci velilerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Karne Töreni öncesi sınıf öğretmenlerimiz tarafından öğrencilerimize kütüphanemizden karnelerinin yanı sıra kitap hediye edildi.Tüm öğrencilerimize ve öğretmenlerimize iyi tatiller diliyoruz.

Ock

Beypazarı etkinlerimiz Anadolu Ajansı ve Birlik Haber Ajansı haber sayfalarında yer alarak ülkemiz geneline projemiz yaygınlaştırılmıştır. Projeye dahil olan öğretmen ve öğrencilerimiz röportaj vermişlerdir.

Ock

16-22 Aralık 2022 tarihlerinde düzenlenen 30. Bilim Olimpiyatları (Matematik) İkinci Aşama Sınavında okulumuz 11/M sınıfı öğrencisi Furkan ERDEN bronz madalya almıştır. Öğrencimizi başarısından dolayı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. 

Ock

04/01/2023 Çarşamba günü okulumuz konferans salonunda kariyer planlamada Tıp Fakültesinin yeri, Sınav Stresi, Bizden Ne Olur konulu bir konferans gerçekleştirilmiştir. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. İbrahim Tekdemir konu ile ilgili öğretmen ve öğrencilerimizi aydınlatmıştır. Konferans etkinliğine Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanan mezun öğrencilerimiz de katılmışlardır. Katılımları için Prof.Dr. İbrahim Tekdemir, 2011 yılı birincilikle mezun olan öğrencimiz  Niymet Pelin Çavdar Yılmaz ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.