T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ANKARA / YENİMAHALLE - Atatürk Anadolu Lisesi

Haberler

Mrt

Okulumuzda sınıflararası satranç ve masa tenisi turnuvası düzenlenmiştir. Satranç ve Masa Tenisi turnuvalarında dereceye giren öğrencilerimize madalyalarını Müdür Yardımcımız Züleyha HIZLI vermiştir. Katılım sağlayan tüm öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Satranç Turnuvasında Dereceye Giren Öğrencilerimiz : 1- Kerem Efe ÖZTÜRK

                                                                                          2- Selim KARA

                                                                                          3- Mehmet Kağan AYAN

Masa Tenisi Turnuvasında Dereceye Giren Öğrencilerimiz: 1- Aybars BIYIK

                                                                                            2- Duru Ela ERDOĞMUŞ 

                                                                                            3- Yusuf GÖZÜTAŞ

Mrt

Ülke genelinde eş zamanlı olarak yapılan 7 Mart 2024 tarihinde saat 10.10'da  "Deprem Tahliye Tatbikatı" ve Deprem Anı Uygulaması (Çök, Kapan, Tutun ve Tahliye Tatbikatı) okulumuzda yönerge uyarınca sorunsuz ve başarı ile gerçekleştirilmiştir.

Şbt

Dilimizin Zenginlikleri Projesi kapsamında " Deyimler ve Atasözleri Okumaları" oyunu okulumuz 10/M sınıfı öğrencileri  Hakan CAMCIOĞLU ve Erdem ÖZDEMİR tarafından yapılmıştır. Oyuna linkten ulaşabilirsiniz. 

Şbt

Okul Sağlığı çalışmaları kapsamında geleneksel  "AAAL PortakAAL MandAAALina Günü" 13/02/2024 Salı günü  öğrenci ve öğretmenlerimizin katılımı ile  eğlenceli yarışmalar ve etkinliklerle gerçekleştirilmiştir. Öğrencilerimizin yaptığı canlı müzik eşliğinde, portakal dilek ağacı ve mandalina yeme yarışmalarında kazanan öğrencilerimize ödülleri verilmiştir.  Ortak Okul Projesi Eylem Planı kapsamında Bayburt Lisesi'nde de C Vitamini günü olarak bu etkinlikler gerçekleştirilmiştir. 

Şbt

15-21 Aralık 2023 tarihinde Ankara'da düzenlenen 31. Bilim Olimpiyatları (Matematik) İkinci Aşama Sınavında okulumuz 12/M sınıfı öğrencisi Furkan ERDEN gümüş madalya almıştır. Öğrencimizi başarısından dolayı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. 

Ock

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün hazırlamış olduğu Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvasına okulumuz öğrencilerinden Ahmed Ziyauddin AKDEMİR Mangala alanında Birincilik Madalyası, Doruk HAS ise Pentago alanında Üçüncülük Madalyası almıştır. Danışman Matematik öğretmenimiz Turan ÖZKAN'a teşekkür ederiz. Öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Ock

Okulumuz 9/A sınıfı öğrencisi  Eda Nur KARAYANIK, Karate branşında +66 Kumite dalında ANKARA ÜÇÜNCÜSÜ olmuştur. Öğrencimizi başarısından dolayı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. 

Ock

Okulumuz mezunlarından Lokman Hekim Üniversitesi Öğretim Üyeleri Prof.Dr. Hasan Ozan (Anatomi)  ve Prof.Dr. Ülkü Aypar (Anestezi Ve Reanimasyon) konferans salonumuzda 09 Ocak 2024 Salı günü öğrencilerimize tıp eğitimi ve doktorluk mesleği rehberlik kapsamında konferans vermişlerdir. Hocalarımıza katkılarından dolayı teşekkür ederiz

Ock

Okulumuz mezunlarından Elektronik Mühendisi Hasan ÖZKARA, Endüstri Mühendisi Ozan ÖZDEMİR, Lider Mühendis Eda BİDECİ ve Seda Öney YAŞAR moderatörlüğünde, okulumuz konferans salonunda 8 Ocak 2024 Pazartesi günü 11. ve 12. sınıf öğrencilerimize mühendislik mesleğini ve Aselsan'ı tanıttılar. Mezun öğrencilerimize katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

Ara

27 Aralık 2023 Çarşamba günü okulumuz konferans salonunda Atatürk'ün Ankara'ya Gelişinin 104. Yıl Dönümü, öğretmen ve öğrencilerimizin hazırlamış oldukları etkinliklerle kutlanmıştır.

Ara

Yenimahalle İlçe Sağlık Müdürlüğü Diyetisyeni Buket UNCU tarafından 25.12.2023 Pazartesi günü saat 10:00’da okulumuz konferans salonunda öğrencilerimize yönelik "Sağlıklı Beslenme ile Omurga Sağlığı ve Fiziksel Aktivite Seminer'i" verilmiştir.

 

Ara

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ve lise öğrencilerini Türk Edebiyatı eserlerini okumaya teşvik eden "Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Proje'si" etkinlikleri kapsamında 14 Aralık 2023 Perşembe günü okulumuz konferans salonunda Sayın Prof. Dr. Sami Güçlü, Yazar Emin GÜRDANUR, Edebiyat öğretmenimiz Melike DÖNMEZ danışmanlığında  "Atatürk Anadolu Lisesi Öğrencileri Hikayemizin Yarım Asırlık Çınarı Mustafa KUTLU'yu Anlatıyor " paneli öğretmen ve öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleştirilmiştir. Panele katılan öğrencilerimize katılım belgeleri Okul Müdürümüz Baki GENCER tarafından verilmiştir.

Ara

2023-2024 Eğitim Öğretim yılı Okullararası Genç B Erkek Point Fighting  Müsabakalarında  10. sınıf öğrencimiz A.Baturalp ŞAHİN Ankara İl Birincisi olmuştur. Öğrencimizi tebrik eder, başarılar dileriz. 

Ara

22-25 Kasım 2023 tarihleri arasında düzenlenen Buca Imsef 2023 Uluslar Arası Müzik Bilim Enerji Mühendislik Programı Fuar’ına katılan 10. Sınıf öğrencimiz Erdem ÖZDEMİR 3. olarak Bronz Madalya almıştır. Öğrencimizi tebrik eder, başarılar dileriz.

Kas

24 Kasım 2023 Cuma günü okulumuz konferans salonunda öğretmen ve öğrencilerimizin hazırlamış olduğu müzik dinletisi, şiir  ve günün anlam önemini belirten konuşmalarla 24 Kasım Öğretmenler Günü töreni yapılmıştır. Tören, emekli olan öğretmenlerimize Hizmet Şeref Belgelerinin Okul Müdürü Baki GENCER tarafından takdim edilmesi ve ardından toplu hatıra fotoğrafı çekilmesi ile sona ermiştir. Programda emeği geçenlere teşekkür eder, tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlarız.