T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ANKARA / YENİMAHALLE - Atatürk Anadolu Lisesi

Haberler

Eyl

TEKNOFEST 2023  30 Ağustos-03 Eylül 2023 Tarihleri Arasında Ankara Etimesgut Hava Alanında yapılmış olup, okulumuz öğretmen ve öğrencileri tarafından katılım sağlanmıştır. Festivalde teknoloji, bilim, havacılık-uçuş gösterileri, ödül törenleri, sergiler, zirveler, atölye çalışmaları ve etkinliklerle dolu programlar yer almıştır. 

Ağu

Ankara İl Milli Eğitim Müdürümüz sayın Harun FATSA Okul Müdürümüz Baki GENCER ile birlikte 2023 YKS sınavında Sayısal Türkiye Birincisi öğrencimiz Mustafa ÖZCAN ve TYT Türkiye İkincisi olan öğrencimiz Ahmet Tunahan İLHAN'ı makamında misafir ederek öğrencilerimizi başarılarından dolayı kutlayarak ödüllendirdi. İl Milli Eğitim Müdümüz her iki öğrencimize de üniversite hayatılarında başalarılar diledi. 

Tem

Tem

Okulumuz Ankara Yenimahalle Atatürk Anadolu Lisesi Öğrencisi Mustafa ÖZCAN 2023 YKS sınavında Sayısal TÜRKİYE 1.si, Ahmet Tunahan İLHAN TYT TÜRKİYE 2.si  olmuştur.

2019 YKS sınavında TÜRKİYE 1.si ve 3.sü çıkaran okulumuz 2023 yılında Sayısal TÜRKİYE 1.si ve TYT TÜRKİYE 2.si çıkararak başarısını devam ettirmiştir. Öğrencilerimizin gösterdiği büyük başarıda emeği geçen yönetici, öğretmen ve personelimize teşekkür ederim. Öğrencilerimiz Mustafa ÖZCAN Ahmet Tunahan İLHAN'ı ve ailelerini tebrik eder üniversite hayatlarında başarılar dilerim.

Baki GENCER

Okul Müdürü   

 

Tem

Haz

Okulumuz müzik grubu ORKESTRAAAL ekibi 14 Haziran 2023 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Konser Salonu´nda konser vermiş,konser herkes tarafından büyük beğeni kazanmıştır. Müzik öğretmenlerimiz ve öğrencilerimize göstermiş olduğu büyük emekten dolayı teşekkür ederiz. 

Haz

Genç Başarı Eğitim Vakfı’nın düzenlediği GençBizz Lise Girişimcilik Programı’nın Türkiye finali 3-4 Haziran 2023 tarihlerinde Eskişehir OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ev sahipliğinde gerçekleştirilmiştir. Okulumuz danışman öğretmeni Ayvaz YILDIRIM ve öğrencilerimizin; Yapay zeka tabanlı bir uygulama ile kullanıcılara sağlıklı bir bitki yetiştirme deneyimi sunan Crocodele projesi ile Türkiye İş Bankası Özel Ödülü’nü almışlardır. Danışman öğretmenimiz Ayvaz YILDIRIM'ı ve öğrencilerimizi başarılarından dolayı kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Haz

Ted Ankara Koleji Matematik yarışmasına okulumuz öğrencilerinden 11/M Furkan ERDEN, 11/D Serpil Nesrin ERTAN, 11/D Erkan ÖZYİĞİT takım olarak katılmış olup, TAKIM BİRİNCİSİ olmuşlardır. Ayrıca bireysel alanda 11/M sınıfı öğrencimiz Furkan ERDEN BİREYSEL YARIŞMA BİRİNCİSİ olmuştur. Danışman öğretmenimizi ve öğrencilerimizi başarılarından dolayı kutlar, başarılarının devamını dileriz. 

Haz

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü Erasmus+ Akreditasyonu kapsamında, “Geleceği Kodlayanlar” ekibimiz, projemizin hareketliliğini gerçekleştirmek üzere 7 Mayıs 2023 tarihinde yola çıkmıştır ve Helsinki’den, proje ortağımız olan okulun bulunduğu Orivesi şehrine tren yolculuğu yapmıştır. Fin öğrenciler ile kaynaşma aktiviteleri yaparak başlayan projemizde, öğrencilerimiz Türk kültürünü ve eğitim sistemini tanıtmış, Fin kültürü ve eğitim sistemi hakkında bilgi edinmiş, geleceğin meslekleri hakkında sunum ve beyin fırtınası yapmış, derslere katılarak Finlandiya eğitim sistemini yakından incelemiş ve Fin öğrenciler ile geleceğin mesleklerini tanıtan afişler hazırlamışlardır. Başta Orivesi olmak üzere Tampere ve Helsinki şehirlerini gezerek Fin kültürü, mutfağı ve tarihi hakkında bilgi edinmişlerdir.

May

İstanbulun Fethinin 570. yılı kutlaması okulumuz konferans salonunda öğretmen ve öğrencilerimizin hazırlamış olduğu törenle kutlandı. 

May

 Okulumuz konferans salonunda  26.05. 2023 tarihinde Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenimiz  İmran TEKELİ, öğrencilerimizle şiir dinletisi hazırlayıp sunmuştur.

May

19 MAYIS ATATÜRK ‘Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR  BAYRAMI  ANITKABİR TÖRENİ, OKUL MÜDÜRÜMÜZ, MÜDÜR YARDIMCIMIZ, ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERİMİZİN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.       ARDINDAN OKULUMUZ KONFERANS SALONUNDA ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERİMİZİN HAZIRLAMIŞ OLDUĞU ORATORYO, ŞİİR VE MÜZİK DİNLETİSİYLE KUTLAMA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

May

Diyetisyen Buket UNCU tarafından 18.05.2023 Çarşamba günü saat 10:00’da okulumuz konferans salonunda öğrencilerimize yönelik “Tip 1 Diyabet, Obezite, Sağlıklı Beslenme ve Fiziksel Aktivite” semineri verilmiştir.

May

29 Nisan 2023 Kut'ül Amare Zaferi'nin 107. Yıl Dönümü dolasıyla okulumuz Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni ve Müzik Öğretmenlerimizin hazırlamış olduğu tören konferans salonunda öğretmen ve öğrencilerimizin katılımı  ile gerçekleştirildi. Düzenlenen programda Kut'ül Amare Zaferi'nin önemine vurgu yapılırken, programda öğrencilerimiz tarafından müzik, şiir ve oratoryo gösterisi düzenlendi. Programda emeği geçen öğretmenlerimize ve görevli öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Kût'ül Amâre Zaferi'nin 107. yıl dönümünde tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz. 

May

MEB tarafından başlatılan ''Çocuklarımız İlk Yardımla Daha Güvende'' projesi kapsamında 03.05.2023 Çarşamba günü saat  10.00'da Okulumuz konferans salonunda velilerimize ve tüm öğrencilerimize yönelik ilk yardım eğitim seminerleri yapılmıştır.