T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ANKARA / YENİMAHALLE - Atatürk Anadolu Lisesi

Haberler

May

2016-2017 Eğitim Öğretim yılı II.dönem tertip edilen halı saha sınıflar arası turnuvası finaline okulumuz 11-E ve 11-K sınıfları kalmıştır. Bu maçın finali 17.05.2017 tarihinde okulumuz halısahasında yapılmış olup, maça ilginin yoğun olduğu gözlenmiştir. Finalde   11-E rakibi 11-K ´yı 2-0 yenerek kupayı Milli Hakemimiz Ali PALABIYIK´ın elinden almıştır. Milli Hakemimiz Ali PALABIYIK´a jestinden dolayı teşekkür ederiz.

May

Okulumuz 2016-2017 Eğitim Öğretim yılı  Beslenme Dostu Okul Projesi kapsamında öğrencilere Plastik Şişelerdeki Tehlikeler üzerine durulmuştur. Plastik şişelerin maliyetinin düşük olması nedeniyle, birçok içecek ve gıda maddeleri plastik şişeler ve ambalajlar içinde satışa sunulmaktadır. Plastik şişelerin hammaddesi bilindiği gibi bir petrol artığıdır. Plastik şişelerin zararları, insan sağlığını doğrudan etkilemektedir.Yapısında yer alan ve sonradan katılan yüzlerce kimyasal madde insan sağlığını ciddi anlamda tehdit etmektedir. Özellikle Plastik şişelerin doğaya çıkardığı fatura da yüksek. Her bir plastik şişeyi üretmek için şişenin dörtte birini dolduracak kadar petrol gerekiyor. Her yıl 2.7 milyon ton plastik, sadece su şişesi üretmek için kullanılıyor. Plastik doğada çözünmüyor, 450 sene sonra fotosentezle parçalara ayrılıp toprağı veya suyu kirletiyor. 

Önlem olarak içinde BPA bulunmayan, mümkünse cam şişelerin kullanılması, plastik şişelerin ısıtılmaması öneriliyor.

May

Türkiye Taekwondo Pumse Milli Takımı, 13. Avrupa Taekwondo Poomse Şampiyonası’nda 18 altın, 5 gümüş ve 7 bronz madalya kazanarak takım halinde Avrupa Şampiyonu oldu.

Avrupa Taekwondo Birliği (ETU) tarafından Yunanistan’ın Rodos Adası’nda  07-08 Mayıs tarihlerinde düzenlenen 13. Avrupa Taekwondo Poomse Şampiyonası’na  28 ülkeden 755 sporcu katıldı. Türkiye’yi şampiyonada 31’i bayan 30’u erkek olmak üzere 61 sporcu temsil ederken, Ay-yıldızlı sporcular, 18’i altın, 5’i gümüş ve 7’si bronz olmak üzere toplamda kazandığı 30 madalyayla takım halinde Avrupa Şampiyonu olmayı başardı. Genç Bayan Takımı katagorisinde okulumuz öğrencisi Kayra Destan Dünya Taekwondo Federasyonu (WTF) tarafından ilk defa düzenlenen 1. WTF Plaj Poomse Dünya Şampiyonası’nda Dünya 2.si ve 13. Avrupa Taekwondo Poomse Şampiyonası’nda Avrupa Şampiyonu olmuştur. Öğrencimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Nis

Atılım Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü’nün Gastronomi ve Mutfak Sanatları Programı kapsamında düzenlediği Liselerarası Yemek Yarışması “FAT CHEF 6” bu yıl 21 Nisan saat 11:00’de, 20 lisenin katılımıyla Atılım Üniversitesi Spor Salonu’nda yapıldı. Yarışma, ‘Gastronomi ve Mutfak Sanatları’ programını hem liselere hem sektöre tanıtmak, gastronomi eğitimiyle ilgili olarak gençlerde bilinç oluşturmak ve sektör üniversite işbirliğini gerçekleştirmek amacıyla düzenleniyor. Her yıl turizm haftası etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen FAT CHEF’in bu yıl yarışma konusu “Geleneksel Türk Mutfağı”. Her lisenin üç öğrenciden oluşan takımıyla katılacağı FAT CHEF 6 Yarışması’nda yer alan liselerin performansları, sektörün deneyimli profesyonel aşçıları ve gurmeler tarafından değerlendirilecek. Derece alanlara, Atılım Üniversitesi ve yarışmaya destek veren kuruluşlar tarafından çeşitli ödüller verilecektir. Okulumuzun katıldığı  yarışmada birincilik ödülünü kazanan başka okulumuz öğretmeni Özgül Altuntaş´a  ve sevgili öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz. 

Nis

Okulumuzda Kutlu Doğum Haftası Etkinliği için Din Kültürü Öğretmenlerimizin katkılarıyla çeşitli etkinlikler düzenlenmiştir. Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Felsefesi Ana Bilim Başkanı Prof. Dr. Müfit Selim SARUHAN´ın " Hayatın anlam ve değeri adlı " konuşması ve Tasavvuf Musiki Sanatçısı İbrahim Tekellioğlu´nun kendi bestelerinden oluşan müzik dinletisi herkes tarafından ilgiyle dinlenmiştir.. Ayrıca öğretmen ve öğrencilerimize kitap, lokum, gül ve osmanlı şerbeti ikram edilmiştir. 

Nis

Okulumuz Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Semra Sevindir ve Müzik Öğretmeni Ali Erdoğan´ın hazırladığı programla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı okulumuzda coşkuyla kutlandı. 

                                                                                                                                   Geleceğine umutla bakmayı hak eden milletler, çocuklarına en çok zaman ayıran milletlerdir.

Nis

Belçika´nın Turnout kentinde yapılan Senkronize Buz Pateni Kempen Trophy yarışmalarında sekronize buz pateni takımı ülkemizi başarı ile temsil ederek, "TEAM AURORA" Türkiye junior  takımı 2. olarak gümüş madalya aldı. Bu takımda yer alan 10/A sınıfı öğrencisi Beril KANTAR´ı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Nis

YGS DE  İLK 1500 ‘E GİREN ÖĞRENCİLERİMİZ

Nis

2016-2017 YGS SINAVINDA İLK YÜZE GİREN OKULUMUZ ÖĞRENCİLERİNDEN BURAK CAN ÖZTÜRK YGS TÜRKİYE 83.SÜ, ESRA BENGÜ AVANER YGS TÜRKİYE 93.SÜ OLMUŞTUR. ÖĞRENCİLERİMİZ SINAVLARA OKULUMUZDA AÇILAN DESTEKLEME VE  YETİŞTİRME KURSLARIMIZ İLE HAZIRLANMIŞLARDIR.ÖĞRENCİLERİMİZ OKUL MÜDÜRÜ BAKİ GENCER TARAFINDAN  ALTIN İLE ÖDÜLLENDİRİLMİŞTİR. YGS SINAVIN DA İLK 500 DE 53 DERECE , 500-1000 ARASI 59 DERECE OLMAK ÜZERE BÜYÜK BAŞARI GÖSTEREN TÜM ÖĞRENCİLERİMİZİ BAŞARILARILARINDAN DOLAYI  KUTLAR,BAŞARI DA EMEĞİ GEÇEN İDARECİ, ÖĞRETMEN VE VELİLERİMİZİ TEBRİK EDERİZ.

Mrt

BAŞUVURU TARİHLERİ : 20 MART- 14 NİSAN 2017 TARİHLERİ ARASINDADIR. AYRINTILI BİLGİ İÇİN MÜDÜR YARDIMCILARIMIZA BAŞVURABİLİRSİNİZ.

Mrt

2016/2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BESLENME DOSTU OKUL PROJESİ KAPSAMINDA OKULUMUZDA 22 MART DÜNYA SU GÜNÜ KUTLANDI. RESİM ÖĞRETMENİMİZ AYŞE FİGEN SAVAŞ VE ÖĞRENCİLERİMİZİN KATKILARIYLA PANO ÇALIŞMASI VE SUYUN İNSAN YAŞAMI ÜZİRENDEKİ ETKİSİ, EKOLOJİK DENGE İÇİN  SUYUN ÖNEMİNE  DEĞENİLMİŞTİR.                              

                    SU GELECEKTİR, AKIP GİDEN GELECEĞİMİZİN ELİNDEN TUTUN....

Mrt

 Çanakkale Zaferi´nin 102. Yıldönümü okulumuzda büyük bir coşkuyla kutlandı. Edebiyat ve müzik öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin katkılarıyla sunuldu.Tören konuşmasını Tarih Öğretmeni Fadıl Atlı yaptı.Program baştan sona teması,görselliği ve ezgileriyle izleyenlerin beğenisini kazandı. Ayrıca Din Kültürü ve Ahl. Bilgisi Öğretmeni Ümmü Umare BULUT´un Her Türk Gencinin Andığı Br Şehit  etkinliği öğretmen ve öğrencilerimizi duygulandırdı. Öğrencilerimizle birlikte Anıtkabir ziyaret edilmiş ve çelenk bırakılmıştır.

Mrt

Ankarada düzenlenen okullar arası genç erkekler atletizm müsabakasında 200 m.- 400 m. branşlarında 9 K sınıfından Yusuf Talha BOZKURT Ankara il 4.´sü olmuştur. Öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Mrt

Okulumuz öğretmen ve öğrencileri tarafından pano çalışması yapılmış ve  çeşitli etkinliklerle kutlanmıştır.

Mrt

12 Mart İstiklal Marşı´nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla okulumuz konferans salonunda tören düzenlendi. Edebiyat ve Müzik öğretmenlerimizin, öğrencilerimizle birlikte hazırladığı program eşliğinde kutlandı.